Uzdravený Sýkora sa teší, že sa v Solúne vráti do zostavy Liberca

Hráči Liberca môžu vo štvrtkovom zápase záverečného 6. kola skupiny Európskej ligy na pôde PAOK Solún nasadiť tromf. Záložník Jan Sýkora už prekonal angínu a po trojzápasový absencii je pripravený naskočiť späť do hry. Verí, že to bude víťazný návrat a že Slovan vybojuje senzačný postup.

“Bohužiaľ sa choroba pretiahla. Mal som antibiotiká a po nich nie je ľahké sa vrátiť. Nechcel som to ani vyložene hnať cez silu. ale o to väčšiu radosť mám, že som s chalanmi mohol do Grécka odcestovať, “ povedal novinárom Sýkora.

” Už ma svrběly nohy. Tým skôr keď som vedel, že sú to dôležité zápasy. Bol som trochu nesvoj z toho, že som na nich chýbal a nemohol som pomôcť, “ doplnil dvadsaťdvaročný obranca či stredopoliar.

Naposledy nastúpil 19.novembra, potom v troch zápasoch chýbal. “Všetko by už malo byť v pohode. S tímom už nejaký deň trénujem, takže dúfam, že sa na ihrisko dostanem. Čo sa týka základnej zostavy, to je skôr otázka na trénera, ale ja som pripravený. Povedal by som, že stopercentne, “ povedal.

Ak jeho celok v Grécku vyhrá a zároveň Karabach podľahne Fiorentine, bude to znamenať nečakaný postup. Slovan by tým napravil nevydarený záver ligového jesene, po ktorom je dva body od zostupu. “Zázrak by to bol, ak by sme celú Európsku ligu vyhrali,” uviedol Sýkora.

“Ale bolo by to príjemné postúpiť. Aj vzhľadom na to, že sa nám v lige vôbec nedarí. Ale stále by to bola len čiastočná náplasť. Liga je dlhodobá súťaž, tam nám to počas jesene trochu ušlo.Postup by zmiernil bolesť z jesene len na chvíľu, “ doplnil Sýkora.

V Solúne čaká Liberec búrlivá atmosféra vyhláseného štadióne s názvom Hrobka. ” Koukal som na nejaké zábery zo zápasov, bude to veľmi zaujímavé. Síce si asi musíme dať trošku pozor pri standardkách alebo rohoch, aby niečo nepriletelo, ale to človek aj kvôli tej atmosfére oželie, “ usmial sa Sýkora.

Vydarený jeseň mu vyniesol pozvánku do reprezentácie a údajne aj záujem troch aktuálne najlepších českých klubov Plzne, Slavie a Sparty. “Počúva sa to pekne. Ale človek musí zostať nohami na zemi, aspoň teraz ešte keď sa hrá. Hovorím si, že sa to vyrieši po sezóne, nechcem sa tým zatiaľ veľa zaoberať, “ uviedol Sýkora.

” Po pravde som dúfal, že nejaký záujem bude.Nejaké náznaky som mal už v lete, na začiatku jesene sa mi potom podarilo veľa zápasov. Kvôli tomu sa futbal hrá, takže som rád, “ povedal. ” Niečo v hlave mám, ale nebudem to nikde hovoriť, kým nebude definitívne jasno. Reálne je samozrejme aj zotrvanie v Liberci. Mám tu ešte rok a pol platnú zmluvu, “ dodal.