Úžasný výkon, znie po vyplienení Wolfsburgu z Neapola

Neapoli sa v posledných týždňoch nedarilo, v tabuľke talianskej ligy strácala body a dokonca vypratala pohárové pozície, včera si však spravila chuť a nakročil do semifinále Európskej ligy. Vo Wolfsburgu dominovala a vyhrala vysoko 4: 1 v deň, keď oslavoval 55. narodeniny kritizovaný tréner Rafael Benítez…

“Bol to úžasný výkon. Už dlho hovorím, že tento tím má kvalitu, charakter a nechýba mu profesionalita, to všetko sme dnes večer ukázali. Odohrali sme skvelé zápasy už proti Rímu a Laziu, potom podali horší výkon proti Fiorentine a paradoxne vyhrali 3: 0.Dnes sa nám podarilo skĺbiť výkon s výsledkom, hráči dreli jeden za druhého a to je presne to, čo nakoniec môže činiť rozdiel, “ upozornil španielsky kouč.

” Hrali sme proti druhému najlepšiemu bundesligovému tímu a naši hráči si zaslúžia uznanie. Ako za výkon, tak za výsledok, bol to skvelý zápas, len neviem, či aj najlepší v celej sezóne. Stále nám chýbajú skúsenosti, vďaka ktorým nedokážeme kontrolovať stretnutia a neinkasovať bránky. Pracujeme na taktike, ale aj tu sa stále môžeme zlepšiť, “ uvedomuje si Benítez.

Neapol v úvodných minútach prenechala aktivitu Wolfsburgu, sama sa do ofenzívy príliš nehnala a čakala na svoje šance. Tá prvá prišla v 15.minúte a po pása Mertensa otvoril skóre Higuaín, ktorý následne pripravil druhý gól pre Hamšíka. Slovenskú záložník sa v dueli trafil dvakrát, jeden gól pridal Gabbiadini a za domáce korigoval Bendtner.

“Bol to skvelý výkon, takýto výsledok sme nečakali, aj keď nakoniec mohol byť ešte lepší. Škoda, že sme na konci inkasovali, ale najdôležitejšie je, že sme sa vonku strelecky presadili hneď štyrikrát. Koniec ešte nie je, ale urobili sme veľký krok smerom k postupu do ďalšieho kola, “ hovorí Hamšík.

Wolfsburg sa vďaka svojim tohtoročným výkonom zaradil k najväčším favoritom na celkový triumf v Európskej lige.Teraz ho čaká veľa zložitá úloha v závere sezóny, v ktorom si bude chcieť poistiť druhú priečku v tabuľke a bude bojovať o triumf v domácom pohári.

“Chcem zložiť poklonu súperovi, podal najlepší výkon za niekoľko posledných mesiacov, hoci sme mu k tomu pomohli. Začiatok tak negatívne nebol, po prvej bránke sme však postrádali taktickú inteligenciu. Miesto výkonu ako proti Interu sme nechali otvorenú obranu, navyše Neapol je o úroveň vyššie, než Inter.Súper vyhral veľa individuálnych súbojov, my sa často snažili o šikovné riešenie namiesto toho, aby sme podržali loptu a dostali súpera pod tlak, “ ľutoval kormidelník Wolfsburgu Dieter Hecking.

” Bol by to historický zázrak, keby sa nám v odvete podarilo výsledok otočiť, minimálne sa ale musíme pokúsiť podať úplne iný výkon, “ hovorí smerom k odvete.