Stupidita, hodnotil vylúčenie Van Gaal. A to nevidel prvú kartu

Manažér Louis van Gaal nemá pochopenie pre kartové hriešnikov. Minulý týždeň sepsul Robina van Persieho, ktorý oslávil neskoré vyrovnanie s Chelsea zložením drese. Včera v derby s Manchestrom City prišiel o vylúčeného stopéra Smallinga a ani on sa nevyhol krutý hodnotenie…

Bežala tridsaťjeden minúta, kedy sa Chris Smalling miesto bleskového návrate na svoju pozíciu pokúsil zdržať vykopávajícího gólmana Harta. Nepochopiteľne mu skočil do cesty, za čo si vyslúžil prvú žltú kartu.

Len osem minút stačilo, aby bolo hlúpemu počínanie 24-ročného stopéra učinené zadosť. Unikajúceho Milnera zostrelil Smalling rozviatym sklzom a po druhej žltej karte musel pod sprchy. Jeho manažér Louis van Gaal si nebral servítky a ohodnotil druhý zákrok ako stupídny.Prvý incident totiž nevidel, kompletné sprchu si tak obranca vypočuje pravdepodobne až sám…

“V derby musíte byť opatrný – druhá žltá karta bola stupídne,” povedal Van Gaal bezprostredne po stretnutie pre BBC. “Nechať sa vylúčiť, to nie je opatrnosť. Ako hráč ste povinný kontrolovať svoju agresivitu,” dodal skúsený tréner.

Bývalý kouč holandskej reprezentácie na túto tému hovoril už minulý týždeň, kedy si Robin van Persie pri oslave streleného gólu vyzliekol dres. V koži Smallinga, ktorého prvá žltá karta bola skutočne dielom naprostej nerozvážnosti, by tak chcel byť len málokto.

“Nevidel som prvú kartu, ale k druhej sa vyjadriť môžem. Ak už jednu žltú kartu máte , musíte sa na trávniku správať inak.Hráčom som to napokon pred zápasom hovoril, “ krútil hlavou holandský stratég.

Jeho zverenci navyše vyprodukovali hneď niekoľko faulov vo vlastnej šestnástke. Penalta sa mohla pískať po dvoch zákrokoch na Agüera, ruky Blinda a predovšetkým súboji Roja s tour, po ktorom mal Argentínčan vidieť navyše červenú kartu.

Len vďaka zhovievavosti rozhodcu Olivera padol oslabený celok až po hodine hry, kedy sa presadil najlepší strelec Premier League Sergio Agüero. V závere však hostia niekoľkokrát favorita ohrozili as trochou šťastia mohli pomýšľať na bod. “Červená karta mala na zápas vplyv, ale aj napriek oslabeniu sme boli po prestávke lepší ako v prvej polovici,” myslí si Van Gaal.

“Sme blízko špičke. Videli ste to proti Chelsea a teraz proti Manchestru City.Dva najlepšie kluby v lige a rozdiel medzi nimi a nami v zápasoch nebol, “ chváli svoj tím 63-ročný tréner.

Manažér Manchestru City Manuel Pellegrini bol s výkonom svojich mužov spokojný, zdôraznil však, že v derby je podstatný len výsledok. “Najdôležitejšie zo všetkého je víťazstvo. Hrali sme dobre, kým sme neskórovali. Potom už to bolo horšie. To sa v stretnutiach s takým nábojom môže stať, “ ocenil úroveň zápasu Čiľan.

Ten sa v pozápasovom rozhovore na rozdiel od Van Gaala vyjadril aj k penaltovým situáciám. ” Je dôležité, že sme udržali čisté konto a súhlasím, mohli sme kopať tri pokutové kopy. Nechcem však o týchto rozhodnutiach hovoriť, práca rozhodcov je nesmierne ťažká, “ dodal uznanlivo Pellegrini.