Stretnutie Karvinej s Libercom bolo kvôli epidémii Slovana odložené

Sobotňajší zápas 8. kola prvej ligy medzi Karvinú a Libercom bolo odložené kvôli epidémii v kádri hosťujúceho Slovana. Nariadila to Krajská hygienická stanica, ktorá rozhodla, že tím bude minimálne do pondelka v karanténe a nesmie ani trénovať. Nový termín zápasu zatiaľ nebol určený. Informoval o tom riaditeľ Ligové futbalovej asociácie Tomáš Bárta a neskôr to potvrdil aj severočeský klub.

Liberec sužuje veľká maródka a od minulého týždňa štrnásty tím ligovej tabuľky trápia aj viróza a črevná chrípka. Slovana tak už v pondelňajšej dohrávke na Slavii, kde podľahol 0: 1, chýbali niektorí hráči.

“Ide o vírusové infekčné ochorenie.Myslím, že karanténa je v tomto prípade v poriadku, aby nedošlo k rozšíreniu na ďalšie hráča a realizačný tím, “ citoval web Slovana klubového lekára Ladislava Dzana. ” Odloženie zápasu v Karvinej asi bolo jediné možné riešenie. Nemali by sme s kým hrať, dnes bolo mimo 12 ľudí z kádra, “ dodal tréner Jindřich Trpišovský, ktorého viróza rovnako ako ďalších členov realizačného tímu postihla tiež.

Epidémia v kádri je pre Liberec komplikácií i preto, že už budúci štvrtok má hrať doma druhý zápas základnej skupiny Európskej ligy proti PAOK Solún. Na úvod skupiny Severočesi remizovali v Azerbajdžane s Karabachom 2: 2 a je možné, že sa virózou nakazili práve v ďalekej destináciu.

“Už od návrate z Azerbajdžanu sa nás drží nejaký bacil.Pár chalanov to prekonalo pred Slaviou a na ostatných to doľahlo v tomto týždni, “ uviedol Trpišovský. ” Už niekedy pred 12 rokmi som niečo podobné zažil, keď som trénoval dorast. Ale na tejto úrovni je to prvýkrát. V kabíne nám zostalo torzo tímu. Navyše aj dnes na tréningu sa prihlásili ďalší, že im nie je dobre, “ dodal kouč.

Okrem dlhodobých maróduje kapitána Lukáša Pokorného, ​​Petra Ševčíka a Ondreja Machuca sa v minulých dňoch zranili tiež Milan Baroš, Vladimír Coufal či Radim Breite. Mimo hru sú aj Ondřej Karafiát, Daniel Bartl, obaja brankári Martin Dúbravka a Václav Hladký a ťažkosti majú tiež Zdeněk Folprecht, Vojtěch Hadaščok či Milan Nitrianský.

Slovan bude v karanténe minimálne do pondelkového popoludnie.O tom, či potom bude môcť začať trénovať a chystať sa na štvrtkový zápas Európskej ligy, rozhodnú lekárske vyšetrenia a rozhodnutie krajského hygienika.