Silvestrovského derby & quot; S & quot; sa zúčastní na každej strane tri nováčikovia

Tradičného Silvestrovského derby sa v zápase internacionálov zúčastní na každej strane tri nováčikovia. V 31. ročníku súboja pražských “S” prvýkrát oblečú dres obhajcu víťazstva Slavie Karel Piták, David Jarolím a Tomáš Pešír, za Spartu premiérovo nastúpi Jiří Jarošík, Václav Koloušek a stále aktívny hráč ligového Jablonca Tomáš Hübschman.

V bránke letenského celku sa predstaví Jaromír Blažek, jeho spoluhráči v poli potom vedľa troch nováčikov budú napríklad Libor Sionko, Jiří Novotný či Vratislav Lokvenc. Slávisti počítajú s brankárom Radkom Černým, Pavlom Kuko, Adam petrous či bratskú dvojicou Lukášom a Davidom Jarolímovými.

Derby pražských “S” sa ako obvykle odohrá v posledný deň roka na umelej tráve v Edene.Program o 11:00 otvoria veteráni nad 45 rokov, o hodinu neskôr nastúpi internacionálové vo veku 35 rokov a staršie. Slavia v minulom roku zvíťazila 5: 3 a z predošlých 30 súbojov vyhrala dvadsaťkrát. Sparta ovládla silvestrovskej zápolení len šesťkrát a štyrikrát sa zrodila remíza. Z doterajších 13 duelov veteránov sa päťkrát radovala Slavia, dvakrát Letenští a šesťkrát zápas nepoznal víťaza.

Na záver roka nebude chýbať ani tradičné vianočné turnaj internacionálov, ktorý bude 26. decembra hostiť hala na Podvinný mlyne. Divákov čaká zmena hracieho modelu, na rozdiel od minulých rokov totiž ubudol jeden z obvyklých účastníkov tím Umbro, ktorého dres obliekali bývalí hráči viac klubov. V poradí 22.ročníka sa zúčastní len sedem tímov vrátane obhajcu prvenstva pražských Bohemians a novo sa bude hrať systémom každý s každým, nie v dvoch skupinách s následným semifinále a finále. Zmení sa aj hracia doba zápasu, ktorá namiesto 2×10 minút bude raz 16 minút.

“Kluby si vyhradil, aby hráči hrali len za svoje tímy, preto neštartuje Umbro. Myslím, že tým sa aj skvalitní hra jednotlivých tímov. Systém každý s každým je spravodlivejší, “ povedal šéf usporiadateľskej agentúry Václav Tommy.

” je to príjemné spestrenie na záver roka. Vždy hovorím, že hala je také sústredenie , předzápas. Tam sa pekne rozcvičíme.A v derby ešte len ukážeme, čo vieme, “ dodal s úsmevom na tlačovej konferencii slavistov Ivo Ulich.

Vzhľadom k výtržnostiam divákov v minulosti plánujú usporiadatelia výrazná bezpečnostné opatrenia vrátane dôkladných prehliadok fanúšikov.

Predbežné súpisky na Silvestrovské derby internacionálov:

Slavia: Radek Černý – Lukáš Došek, Martin Hyský, Martin Müller, Adam Petrouš, Jaroslav Černý, Roman Janoušek , Tomáš Pešír, Karel Piták, Pavel Kuka, Ivo Ulich, Tomáš Hunal, Lukáš Jarolím, David Jarolím.

Sparta: Jaromír Blažek – Libor Sionko, Lukáš Zelenka, Jiří Novotný, Václav Koloušek, Miroslav Baranek, Michal Horňák, Marek Kincl, Jiří Jarošík, Vratislav Lokvenc, Luděk Stracený, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman.