Nehrať európske poháre nám výrazne pomáha, tvrdia Hazard

Aspoň jednu kladnú stránku minuloročný výbuch Chelsea má. Londýnsky celok sa po umiestnení na desiatej priečke neprebojoval do žiadnej z európskych súťaží, a tak môže všetku svoju pozornosť uprieť na domácej Premier League. Viac pokoja pomáha aj Eden Hazard, hlavnej postave Blues v tohtoročnej doteraz úspešnej ligovej koncert.

Práve belgický krídelník bol symbolom úpadku Chelsea v sezóne 2015/16. O rok skôr si fantastickými výkonmi podmanil celú Anglicku a doviedol vtedajší Mourinhov tím k titulu. Vlani sa ale aj vinou pretrvávajúcich problémov s trieslami trápil a do formy sa dostal až na samom sklonku ročníka.

Nie je preto divu, že si Hazard väčší priestor pre oddych a predovšetkým dokonalú koncentráciu a prípravu na každý zápas užíva. “Je to dobré.Máme celý týždeň na to, aby sme sa na súpera nachystali, presne vieme, čo máme robiť, “ opisuje najlepší hráč Premier League mesiaca októbra.

” Minulý rok sme trávili veľa času regeneráciou , takže sme neboli vždy dokonale pripravení na zápas. Tento rok je to iné. Koncentrujeme sa na súpera, veľa času venujeme taktike a prácu s videom. Sme pripravení na všetko, “ vyžíva si kapitán belgickej reprezentácie.

V tomto týždni sa Chelsea musí chystať ešte dôslednejšie, čaká ju totiž jeden z najťažších zápasov sezóny. Po náročnej skúške s Tottenhamom musí Conteho partia odhryznúť ešte väčšie sústo na Etihad Stadium proti Manchestru City.Práve Citizens spolu s Liverpoolom označil Eden Hazard za hlavnú konkurentov v boji o ligovú trofej.

“Obaja sú to dobré tímy a či chceme vyhrať titul, musíme byť lepší ako oni. Musíme skončiť v tabuľke nad nimi, “ konštatoval Hazard, ktorého tím vyhral už sedem zápasov v rade. “Budúci týždeň ideme na ihrisko Man City a chceme pokračovať vo svojich výkonoch. Sme plní sebavedomia a túžime vyhrať každý zápas.”

Dvadsaťpäťročný futbalista sa v sobotu stretne aj so svojím reprezentačným kolegom Kevin De Bruyne, ktorý sa v Chelsea nedokázal presadiť. “Poznám ho veľmi dobre, je to prvotriedny futbalista. V Chelsea nedostal šancu, ale v Nemecku sa chytil a v City je nezastaviteľný. Má obrovské sebavedomie.Dúfam, že na budúci týždeň mu ho trochu zrazíme! “ zavtipkoval Hazard.