Najhoršie prehra Anglicka! Tréner rezignoval, fanúšikovia odsúdili hráča

Prehra anglických favoritov nad Islandom (1: 2) v osemfinále majstrovstiev Európy šokovala. A vyvolala okamžitej reakcie. Na pozápasovej tlačovej konferencii oznámil tréner Roy Hodgson svoju rezignáciu. Jeden z najväčších ašpirantov na celkové víťazstvo prežíva podľa mnohých najhoršie porážku od roku 1950, kedy Anglicko podľahla na svetovom šampionáte USA.

Pre Anglicko malo ísť o ľahké sústo, akýsi predvoj pred veľkým štvrťfinále s domácou Francúzskom.Lenže Island, len 330 tisícový ostrov na severe Európy, prežil jeden z najväčších večerov športovej histórie.

Nečaká porážka 1: 2 zasiahla aj anglické fanúšikov. “Nezaslúžim si nosiť reprezentačný dres,” kričali na hráča bezprostredne po šokujúcom vyradení podľa prítomného novinára z denníka The Times Olivera Kaye.

Potom, čo Island zaskočil hrdú futbalovú krajinu, rezignoval tréner Roy Hodgson. “Mrzí ma, že to končí takto, ale tak to v živote občas chodí,” vyhlásil 68-ročný kouč. “Po majstrovstvách mi rovnako končila zmluva, takže prišiel čas, by sa tohto mladého, hladného a veľmi talentovaného tímu ujal niekto iný,” uviedol po zápase na tlačovej konferencii.

“Výsledok je obrovské sklamanie , rovnako ako vyradenie.Mali sme na viac a nedošli sme tak ďaleko, ako som si predstavoval. Takýto koniec je jednoducho neprípustné, “povedal Hodgson.” Ale na odvedenú prácu som pyšný. Prevzal som tím s priemerným vekom vyše tridsať rokov a teraz mala Anglicka najmladší mužstvo na turnaji, “dodal.
Hodgson viedol Anglicku od mája 2012, keď nahradil Fabia Capella. Bývalý kouč Liverpoolu, Fulhamu, Fínska, Interu Miláno alebo Malmö prišiel k tímu krátko pred európskym šampionátom v Poľsku a Ukrajine, kde s tímom vypadol vo štvrťfinále.Na majstrovstvách sveta pred dvoma rokmi v Brazílii skončil s reprezentáciou už v základnej skupine bez víťazného zápasu.

Anglicko si myslela, že to bude ľahké

Na islandskej strane po historickom postupe zavládla eufórie. “Súper si myslel, že to bude prechádzka ružovou záhradou. Začali dobre, ale potom sme ich zaskočili rýchlym obratom. Sú síce dobrí, ale začali panikáriť. A ako všetci viete, tak Islandu sa nedávajú góly ľahko,” uviedol Ragnar Sigurdsson strelec vyrovnávacej bránky stretnutia.

“Oproti zápasu s Rakúskom som bol v pohode,” pripomenul tréner Islandu Heimir Hallgrímsson postupovú výhru v poslednom zápase v základnej skupine. “Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že budeme vo štvrťfinále, neveril by som mu.Teraz už ale tento tím nič nezastaví, “dodal.

Všetko o EURO 2016 nájdete TU»