Na blbca občas spadne šťastie, povedal Škoda po strelenom góle

Slávistický útočník Milan Škoda si oddýchol, že konečne zlomil svoje strelecké trápenie z úvodu sezóny, ktoré trvalo päť súťažných zápasov od odvety 2. predkola Európskej ligy proti Levadia Tallinn. Reprezentačný útočník sa trafil v 65. minúte dnešného duelu 4. ligového kola s Příbrami a prispel k hladkej výhre červenobielych 3: 0.

“Na blbca občas spadne šťastie,” povedal s úsmevom novinárom Škoda. “Samozrejme som rád, že som konečne dal gól. Góly potrebujem a potrebuje ich aj mužstvo,” doplnil tridsaťročný útočník.

Aj proti Příbrami sa dlho zdalo, že mu streliť gól nie je súdené. V prvej polovici najprv hlavou prestrelil a potom v 45. minúte trafil zblízka tyč.Presadil sa až z dorážky spoluhráč Muris Mesanovic.

“Hovoril som si, že už to nie je možné. Toľko šancí, čo som mal v pohári proti Rio Ave a potom, som nemal ani minulú sezónu. bolo toho fakt dosť, “ povedal Škoda. “Po rohu hlavička nad, potom z dvoch metrov tyčku, to bolo fakt smutné. Bolo to také čudné,” doplnil Škoda, ktorý sa v minulej ligovej sezóne trafil štrnásťkrát.

Gólové prekliatie v novom ročníku zlomil až proti Příbrami v 65. minúte, kedy po kolmici od spoluhráča prestrelil brankára Aleša Hrušku. “Nebolo to tak, že by som zavrel oči.Strieľal som na kríž a vyšlo to, “ oddýchol si.

Pritom sa gólu vôbec dočkať nemusel, pretože hneď po ňom ho tréner Dušan Uhrin mladší vystriedal. ” Nebolo to dané, že pôjdem dole, ja to vôbec nevedel. Zrazu tam svietilo moje číslo a išiel som. Ten gól bol na poslednú chvíľu, už to horelo, “ usmial sa reprezentačný útočník, ktorý sa v júni trafil na európskom šampionáte proti Chorvátsku.

Výhra nad Příbrami podľa neho Slavii pomôže pred štvrtkové odvetou 4 . predkola Európskej ligy na pôde Anderlechtu Brusel, kam pôjde so stratou 0: 3 po domácom dueli. “Tri body do tabuľky sú hrozne dôležité. Je to povzbudenie. Pôjdeme to tam odmakat a zdramatizovať. Môžeme dať gól zo štandardky, môže sa stať všetko, “ dodal Škoda.