Liverpool nie je posledný zázrak sveta, povedal Mourinho po remíze 0: 0

Tréner futbalistov Manchestru United José Mourinho si po šlágri anglickej ligy na ihrisku Liverpoolu (0: 0) rýpol do domáceho tímu, ktorý nepovažuje za tak zázračný, ako ho líčila médiá. Podľa portugalského kouča hosťujúci “Červení diabli” pondelkové stretnutie kontrolovali, aj keď mali v držaní loptu len 35 percent času.

“Bol to ťažký zápas pre oba tímy, ale po väčšinu času bol ťažší pre nich . Kontrolovali sme zápas nielen takticky, ale aj emočne. Oni sú dobrý tím, ale nie sú posledné zázrak sveta, ako sa ich snažíte charakterizovať vy (novinári), “ povedal v televíznom rozhovore Mourinho.

prekvapila ho aj nebývalo pokojná atmosféra na štadióne Liverpoolu. “Toto bol zrejme najtichší Anfield, ktorý som zažil. Pritom som očakával pravý opak.Reakciou publika bolo permanentné sklamanie. Ľudia si mysleli, že sa tu budeme veľa trápiť, čo sa nestalo, “ konštatoval päťdesiattriročný kouč.

United sa zamerali na defenzívu a mali iba pětatřicetiprocentní držania lopty, čo sa im v Premier League naposledy stalo v sezóne 2003/04. “Taký bol náš plán. Nekontrolovali sme zápas s loptou neustále na kopačkách. Ale dve strely s držaním lopty 65 percent? Musíte byť kritickí k Liverpoolu, je to ich problém, nie náš, “ vyhlásil Mourinho.

S výkonom svojho tímu aj získaným bodom bol spokojný. ” Myslím, že sme pracovali perfektne, aj keď v strede poľa sme mohli byť ostrejšie. Náš brankár (David de Gea) bol na dovolenke, za 90 minút musel predviesť len dva veľké zákroky.Je to pre nás prijateľný výsledok, “ dodal tréner siedmeho celku tabuľky.

Zklamanější bol kouč Liverpoolu Jürgen Klopp, ktorého zverencom skončila šnúra štyroch ligových výhier.” Reds “nevyužili šancu dotiahnuť sa na vedúci Manchester city ​​a Arsenal a v tabuľke sú po ôsmich kolách štvrtí.

“Nehrali sme tak dobre, ako sme mohli, a to je naša vina.


Príliš skoro sme stratili trpezlivosť. Prvým problémom bolo, že sme si dobre nenahrávali. Keď máte pětašedesátiprocentní držania lopty, tak s balónom musíte pracovať lepšie, “
povedal Klopp.

” Nečakal som, že budeme mať desať pätnásť šancí. Ale v prvom polčase sme s lepšími prihrávkami mohli mať dve stopercentné.Po zmene strán sme súperovu bránku ohrozili, ale De Gea bol pripravený a predviedol výborné zákroky. Oni zas mali možnosť Ibrahimoviča, ktorú zvyčajne premieňa. V minulej sezóne sme s United prehrali, takže bod je viac. Ale môžeme byť oveľa lepší, “ dodal štyridsaťdeväťročný nemecký tréner.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: nábytok pre deti