Jarolím vidí rezervy hlavne v koncovke a uvažuje nad Schick

Tréner Karel Jarolím v minulom týždni odkoučoval prvé dva zápasy na lavičke futbalovej reprezentácie proti Arménsku a Severnému Írsku. Nikto z jeho nových zverencov ho prístupom nesklamal, vidí však veľké rezervy vo finálnej fáze. Zvažuje, že do následných októbrových duelov nominuje útočníka Patrika Schick z dvadsaťjednotky, a verí, že v reprezentačnej kariére bude pokračovať kapitán Tomáš Rosický.

Reprezentácia pod novým koučom najprv minulú stredu porazila v príprave Arménsku 3: 0 a potom v nedeľu vstúpila do kvalifikácie majstrovstiev sveta predovšetkým vinou zlej koncovky remízou 0: 0 so Severným Írskom.

“Pocity sú dobré, ale boli by lepšie, keby sme prvý kvalifikačný zápas vyhrali. Sklamaný som z výsledku, ale z celkového prejavu už toľko nie.Bohužiaľ až na finálnej fáze, z 15 streleckých pokusov len jeden mieril medzi žrde. Situácie, ktoré sme mali, išli vyriešiť lepšie. Je čo zlepšovať, tam vidím najväčšie rezervy. Ale celkový prejav, to, že chceme hrať kombinačne, v pohybe, to bolo v poriadku, “ povedal Jarolím na tlačovej konferencii.

V oboch zápasoch nasadil zostavu s dvoma útočníkmi. ” rozhodli sme sa pre nejakú zostavu. Niektoré výkony boli lepšie, niektoré horšie. Pre nás to bolo dôležité poznanie a z toho sa bude vyvíjať ďalšie pokračovanie. Ale čo sa týka prístupu a nasadenie, v tom ma nikto nesklamal, “ uviedol Jarolím.

V októbri čakajú reprezentácii zápasy na ihrisku obhajcov svetového zlata Nemcov a potom doma s Azerbajdžanom.Nový kouč uvažuje nad tým, že povolá niekoho z dvadsaťjednotky, adeptom je predovšetkým útočník Schick.

“Patrik je typ útočníka, ktorého momentálne v áčku nemáme. Uvidíme tiež podľa ďalšieho vývoja, ako sa mu bude dariť v klube. Je to však horúci kandidát na to, aby v áčku bol, “ vyhlásil Jarolím, ktorý v utorok sledoval dvadsaťjednotku v kvalifikačnom dueli v Belgicku.

Nástupca Pavla Vrbu tiež verí, že v reprezentácii bude pokračovať kapitán Rosický, ktorý sa v minulom týždni vrátil do Sparty. “Uvidíme, ako bude vyzerať, ako na tom bude herni a kondične. Čakal som na moment, ako sa rozhodne, či bude pokračovať v kariére a kde. Určite spolu budeme komunikovať.Myslím, že keď bude v poriadku zdravotne, bude mať záujem ďalej reprezentovať, “ uviedol Jarolím.

Okrem toho tréner už začína myslieť na nadchádzajúce stretnutie v Nemecku, ktoré sa odohrá za mesiac. “Môžem si len želať, aby hráči boli v čo najlepšom rozpoložení. Budeme sa teraz zaoberať rozborom nemeckého mužstva. Už som videl ich zápas v Nórsku, čaká nás trochu iný level, než bolo Severné Írsko, “ uviedol Jarolím.

” Nóri hrali z hlbokého bloku, to je cesta do pekla. Bude dôležité, aby sme Nemcom nedali priestor a rýchlo k nim pristupovali. Musíme byť aktívni, “ dodal.