Hubník celý týždeň netrénoval, potom pomohol poraziť Spartu

Bez jediného tréningu a po týždni bojovanie s následkami tvrdé rany do brucha bol kapitán plzenských hráčov Roman Hubník jednou z kľúčových postáv ligového šlágri so Spartou. Nielenže dirigoval nepriechodnú obranu domácich, ale navyše asistoval u jediného gólu zápasu v podaní Michaela Krmenčíka.

“Sme rád, že sa nám na Spartu darí. Je to piata výhra za sebou, navyše pred domácim publikom . Dúfam, že týmto zápasom sa znova nakopne. Po štvrtku sme na tom neboli psychicky úplne dobre, o to je to cennejšie, “ pripomenul Hubník štvrtkovej prehru 1: 2 v Európskej lige s Astrou Giurgiu.

< p> Práve v ňom bývalý reprezentant chýbal potom, čo pred týždňom dostal na Slovácku tvrdú ranu na solar a mal problémy s dýchaním.Bez neho bola defenzíva Viktorie veľa zraniteľná, čo rumunský súper potrestal.

“Pre náš herný štýl je Roman Hubník nepostrádateľný. Chceme dominovať, hrať vysoko. To sme predvádzali aj proti Rumunom, ale nevyhrali sme, pretože sme ich púšťali do šancí. To sa Spartou nebolo, pretože tam bol Hubník, “ chválil kľúčového stopéra plzeňský tréner Roman Pivarník.

Hubník sa rozhodol o svojom štarte až na poslednú chvíľu. “Bolo to čisto moje rozhodnutie. V týždni som s tímom neodtrénoval ani jeden tréning, ale chcel sme hrať za každú cenu, aj keď to bol risk. Mal som prášky, ktoré to utlmili.Síce som to občas cítil, ale bola to znesiteľná bolesť, “ priznal tridsaťdvaročný obranca.

Kvôli zraneniu nemal chodiť do vápna súpera na štandardné situácie, aby sa nedostával zbytočne do súbojov. ” tréner ma chcel šetriť. Nakoniec to ale vyšlo tak, že som tam dal finálny balón, ktorý rozhodol. Za to som rád, dôležitejšie ale je, že sme vyhrali a máme tri body, “ uviedol Hubník.

Plzeň sa tak po 11. kole bodovo dotiahla na vedúci Mladú Boleslav a na najväčšieho rivala Spartu už má v tabuľke sedembodový náskok. “Stratili sme na Slovácku, teraz sme to odčinili. Sedem bodov nie je málo, ale ani moc. Je tam tiež Slavia a Boleslav, špice sa vyrovnala. Do konca je stále veľa zápasov.Je to síce dôležité víťazstvo, ale určite nie rozhodujúci, “ dodal bývalý stopér Sparty, Olomouca, FK Moskva či Herthy Berlín.