Dukla chce s Šilhavým napraviť desiate miesto z minulej sezóny

Pražská Dukla chce v nadchádzajúcej sezóne prvej ligy napraviť desiate miesto z minulého ročníka a skončiť v hornej polovici tabuľky. Pomôcť im k tomu má nový tréner Jaroslav Šilhavý aj niekoľko skúsených posíl.

Dukla v minulej sezóne zaznamenala najhorší výsledok od návratu do najvyššej súťaže. “Pred rokom som deklarovali ako cieľ hrať od šiesteho miesta a vyššie a dopadlo to tak, že sme skončili desiaty. V nadchádzajúcej sezóne máme ciele menej ambiciózne. Boli by sme spokojní, ak by sa nám podarilo hrať v prvej polovici tabuľky,” povedal na tlačovej konferencii predseda predstavenstva Dukly Bohumil Paukner.

“Neboli sme z umiestnenia v predchádzajúcom ročníku šťastní.Osobne si myslím, že športovo sme možno mali najkvalitnejšie tím zo všetkých predchádzajúcich rokov, ale jednoducho určitá chémia nefungovala v tíme a výsledky sa nedostavovali ako v minulých rokoch. Verím, že zmeny, ktoré nastali, povedú k zlepšeniu výkonnosti a výsledkov, “ doplnil výkonný riaditeľ Michal Šrámek.

Na Dukle po minulej sezóne po necelých siedmich rokoch skončil tréner Luboš Kozel, ktorého nahradil päťdesiatštyriročný Šilhavý. “Samozrejme som rád, že môžem po polročnej pauze byť opäť na tej ligovej scéne v takhle slávnom klube.Nemôžem sa už dočkať, to svrbenie už tu je, “ podotkol Šilhavý.

Duklou po minulej sezóne opustili kľúčový útočník Tomáš Berger, ďalší ofenzívny hráč Jakub Mareš, skúsený stopér Kaspars Gorkšs, Václav Vašíček, Michal Breznaník, Josip Jurendič a David Tetour.

Pražania naopak angažovali skúsených Ondreja Kušnír, Jana Šimůnka a Jakuba podaného, ​​prišli aj Štěpán Koreš a nigérijský mladík Peter Olayinka. Z hosťovania sa vrátil Ján Juroška a do kádra sa dostali aj dvaja mladíci Ondřej Brejcha a Ladislav Vopat.

“Prebieha nejaká stabilizácia kádra, zmien bolo viac, ako som si spočiatku predstavoval. Niečo sa tvoria, športové ambície sa možno posunú v čase.Musím chlapcov pochváliť, verím, že keď to takto bude pokračovať, sme schopní dať tím natoľko dohromady, aby sme potom mohli pomýšľať na vyššiu méty a nadviazať na zápasy, čo sa tu hrali. Chýbal tomu vždy kúsoček, aby sa nejaké predkolo Európskej ligy hralo. Môže to byť takým snom, “ povedal kouč.

Na Julisce sú hlavne radi, že sa im podarilo dotiahnuť príchody skúsených obrancov Šimůnka, Kušnír a podaného. ” Dukle po odchode Gedeona chýbal nejaký článok, ktorý by zavelil a mohli sa o neho oprieť.Verím, že tí novo prichádzajúci budú tvoriť ten základ pre mladých chlapcov, ktorí vedľa nich porastú, “ povedal Šilhavý.

Dukle výsledkovo vyšla príprava, z ôsmich zápasov prehrala len raz a na záver porazila anglický Norwich 3: 1. “Hoci to nebola plná zostava z Premier League, bol to veľmi dobrý tím. Veľa si ceníme toho víťazstvo. Verím, že je to povzbudenie a motivácia pre všetkých, “ dodal Šilhavý.