Duel Haye-Chisora ​​zatieňuje šampiónmi Kľučky. Tí sa hnevá

Začalo sa trápnu bitkou a môže sa z toho vykľuť jeden z najsledovanejších zápasov v ťažkej váhe boxe za posledné roky. Súboj búrlivákov Davida Haye a Derecka Chisora ​​plánovaný na 14. júla v Londýne, zatieňuje kvôli emóciám a vyhecované atmosfére aj súčasné šampiónmi Vladimira a Vitalija Kľučky. Síce nie kvalitou, ale rozhodne pozornosťou a zrejme aj finančne.

Vladimir a Vitalij Kličkovci sú síce najlepšie, ale súboj Dávida Haye s Dereckom Chisorom sa tvári, že ponúkne to, čo už profesionálny box v ťažkej váhe dlhú dobu postráda.Vyhecovaný rezbu súperov, ktoré poženie vpred zvieracie agresie.

Aj preto je pripravovaná mela dvoch britských bitkárov plánovaná na 14. júla v londýnskom futbalovom štadióne Uptown Park, kde hrá West Ham, súčasným hitom v najprestížnejšej kategórii.

Dokresľuje to fakt, že pôjde o hlavnú zápas, hoci sa na rovnakej akcii stretne o titul WBA v ťažkej váhe súčasný šampión Alexander Povětkin s Hašima Rahman. Za jeden týždeň bolo predaných 17 zo 40 tisíc vstupeniek.

“Prekonáme všetky britskej rekordy.Bude to najväčší zápas, aký kedy ostrovy a možno aj ťažká váha videla, “robil Haye veľkolepé prognózy na svojom twitterovom účte.

Jeho slová sú prehnaná, ale je fakt, že duel dvoch svalovcov s nepravidelným myslením má veľkú záplatku, ktorá ťahá na zábavnú šou.

Dvojica sa totiž popasovala v marci na tlačovej konferencii po zápase Chisora-Vitalij Kličko, v ktorom mohutný Ukrajinec obhájil svoj pás WBC. Hneď potom sa začalo špekulovať, že spolu zúčtujú v ringu.

Chisora ​​síce prišiel o britskú licenciu a Haye ju nemal kvôli tomu, že vlani v lete prerušil kariéru. Ich promotéri však zaistili, že budú boxovať s posvätením luxemburskej federácie.

“Je to krajina, ktorá sama prejavila záujem dať borcom licenciu.Je jasné, že budú mať podiel na zisku, “uviedol Chisorův manažér Frank Warren.

Špekuluje sa o tom, že si obaja boxeri môžu prísť na väčšie peniaze ako Kličkovci, ktorých obhajobu sú podľa časti verejnosti nudné. Napríklad informácia, že sa 7. júla stretne Vladimir s Američanom Tonym Thompsonom, dostáva u expertov oveľa menej priestoru.

Chisora ​​aj Haye naopak tiahnu, preto by mohli zinkasovať zhodne okolo päť miliónov eur (cca 95 miliónov korún) .

So zápasom ani vyššie zmienenými argumenty však nesúhlasí Kličkovci. Podľa nich ide len o dobre pripravenú komédiu. Vitalij navyše Chisoru v marci porazil, to isté sa podarilo vlani Vladimírovi v konflikte s Hayem.

“Po tom, čo obaja predviedli, nie je dobré nechať je ísť do ringu.Je to pľuvnutie do tváre celému boxu, “uviedol 35-ročný Vladimir, ktorý má s oboma veľmi napäté vzťahy. Chisora ​​mu totiž plivnul vodu do tváre a Haye mu neskrývane nadával a urážal ho.

Jediný, kto zatiaľ sa šampiónmi prejavil verejný súhlas, bola televízna stanica ARD, ktorá vysiela väčšinu boxerských zápasov. Súboj dvoch búrlivákov im vraj nezapadá do koncepcie.

Témy: šport, box, haye, Chisora, klíčky