Boxerská bomba. Ondřej Pála sa stretne s britským obrom Priceom

Ukázal svoju silu a dostal ďalšiu šancu. Najlepší český boxer v ťažkej váhe Ondřej Pála vstúpi do ringu pre ďalšiemu veľkému mene svetového ringu. Už 29. marca si to rozdá v Berlíne s 203 cm vysokým obrom Davidom Priceom, ktorého podporuje legenda Lennox Lewis. Správu priniesol server profiboxing.cz.

Ondřej Pála má ďalšiu veľkú príležitosť predrať sa do svetovej špičky profiboxu. Potom, čo vlani 30. novembra rozhodca necitlivo ukončil v 3. kole dovtedy atraktívne a vyrovnaný duel s britským Pořízka Dereckom Chisorom, prichádza nová šanca. Súboj s Davidom Priceom, vychvaľovaným talentom, ktorý v ťažkej váhe získal ako amatér bronz na olympiáde v Pekingu.Informácie potvrdil Pálův kouč Jurij Krivoručko aj manažment súpera.

“Pála je človek, ktorý sa nebojí ísť neustále dopredu a chce bojovať.A to je to, čo teraz potrebujem, “cituje Wordboxingnews.net 30-ročného obra z Liverpoolu. “Videl som ho vlani proti Chisorovi a hoci rozhodca zápas ukončil, myslím, že Pála nebol nikdy v takých problémoch, aby tak musel činiť, myslím, že Chisora ​​s ním mal veľké problémy.”

Kariéru Price, ktorý bol odborníkmi často pasovaný do úlohy budúceho šampióna, vlani zabrzdili dve pre mnohých šokujúce porážky od amerického veterána Tonyho Thompsona. “Teraz nastal môj čas, som v skvelej kondícii, tréningy idú skvele, teším sa, ako si to tam rozdám s tým českým chlapcom,” dodal muž s bilanciou 16 výhier, 2 prehry, ktorého podporuje aj hviezdny Lennox Lewis.Bijec však kvôli nedávnym nezdarom odišiel z britských ostrovov a zamieril do nemeckej stajne Sauerland Event.

“Ide o ďalší krok pre jeho cestu nahor. Pála má veľa skúseností, slušnú knockoutovať bilanciu, mal by to byť dobrý test Dávidových schopností, “doplnil svojho zverenca promotér Kalle Sauerland.

V skvelej pohode je ale tiež 29-ročný pražský rodák. “Čože? To vôbec neviem, “žartoval najskôr Pála ohľadom otázok na duelu. “Áno, je to pravda.O tom zápase viem už dva týždne, takže príprava bude tentoraz úplne iná, než proti Chisorovi, “dodal člen pražskej stajne Médea, ktorý doteraz vyhral 33 z 37 zápasov a je o 13 cm nižšia ako Price.

Očakávaný stret na osem kôl sa uskutoční v Berlíne v rámci galavečere, ktorého hlavným ťahákom je súboj o titul majstra sveta IBF v krížovej váhe medzi Kubáncami Yoan Pablom Hernandezom (28-1) a neporazených poľským vyzývateľom Paweł Kolodziej (33-0).