Bol to zámer, povedal Panák o víťazné trefe z ťažkého uhla

Karvinskému útočníkovi Filipovi panáka postačili len tri minúty na to, aby ako striedajúci hráč rozhodol dnešnej zápase proti Bohemians 1905 víťazným gólom. Brankára Pražanov Viktora Budinskeho zaskočil technickou strelou takmer z nulového uhla.

“Chcel som to tak dať. Skúšam to na tréningu a teraz to vyšlo. LAST (Laštůvka – brankár Karvinej) ma za to na tréningu vždycky Serve, že mu to tam dávam. Ono to je pre každého brankára nepríjemné, “ povedal novinárom dvadsaťjedenročný Panák, ktorý prišiel na ihrisko do druhého polčasu namiesto útočníka Pavla Jurča.

Už po troch minútach prišla jeho chvíľa slávy.Najprv prekvapil stopéra Šveca, ktorému pred pokutovým územím zobral balón, potom i gólmana. “Tam to bola chyba stopéra, ktorý zaváhal. Ja už som sa dostal skoro na lajnu, tam sa nič moc vymyslieť nedá. Gólman už sa chystal na center, ešte mu to štrejchlo o nohu a zrazil si to tam sám. Bol to šťastný gól, “ povedal Panák.

Jeho bránka mala cenu troch bodov, pretože Bohemians 1905 už odpovedať nedokázali. “Som rád, že sa to takto podarilo. Od toho som tam išiel. Je to najviac, čo môže byť, keď prídete a hneď dáte gól,” povedal Panák.

Aj keď v prvom polčase na trávniku nebol, z lavičky sledoval ďalší nepresvedčivý štart svojich spoluhráčov.Nechýbalo veľa, aby rovnako ako v predchádzajúcich dvoch stretnutiach proti Sparte a Slovácku rýchlo inkasovali. “Nám vstupy do zápasu nejdú. Snažíme sa na to prísť, ale stále sa nám to nedarí. Oni boli lepší v prvom polčase. Prišiel ale ten môj šťastný gól, a potom už sa to preklopilo na našej stranu. Oni sa potom snažili vyrovnať a bolo tam viac miesta. Z toho pramenili tie dva góly, “ povedal Panák.

Nováčik tak znovu naplno zabodoval po dvoch porážkach a tesne pred zimnou prestávkou sa dokázal udržať v pokojnom strede tabuľky . “Chceli sme mať v zime dvadsať bodov a máme ich. To je perfektné predpoklad pre pokojnú prestávku. Máme ešte jeden zápas v Brne, každý ďalší bod navyše by bol super,” povedal Panák.