Bílek zažehnal vyhorenia z reprezentácie a teší sa na novú prácu

Tréner Michal Bílek pripustil, že po konci u futbalovej reprezentácie bol vyhorený. Po troch rokoch už ale má naspäť energiu, preto sa rozhodol pre návrat do českej ligy a prijal ponuku Jihlavy. Verí, že sa mu podarí tím pozdvihnúť do pokojného stredu tabuľky.

“Po národnom tíme som cítil, že som vyhorený. Trvalo to dlho a necítil som chuť sa vracať, teraz sa ale cítim nabitý energiou . skraja týždňa ma oslovil pán (športový manažér Milan) Bokša. Vzhľadom na to, že pauza už bola pomerne dlhá, tak som ponuku prijal, “ povedal Bílek na dnešnej tlačovej konferencii po vymenovaní do funkcie.

< p> “Dohodli sme sa zatiaľ do konca sezóny, na jar uvidíme.Ale nebránim sa dlhší spoluprácu, “ dodal.

V Jihlave bude spolupracovať s doterajším trénerom Michal Hipp, ktorý sa presunie do role asistenta. ” Keď som bol oslovený, tak moja prvá myšlienka bola, aby tu Michal zostal. Poznám ho dlho, hral som s ním za národné mužstvo. Poznám jeho trénerskú kariéru a bola by škoda, keby pri tíme skončil. Pre neho to nie je jednoduché, ale postavil sa k tomu skvele, “ ocenil svojho predchodcu Bílek. ” Tiež som chcel mať pri tíme človeka, ktorý mužstvo pozná, a to Michal dokonale spĺňa, “ dodal.

Sám sa musí s tímom detailnejšie zoznámiť. “Trénoval som len Jirku Krejčího v Blšanech. Niektoré chlapcov poznám, pretože v lige sú už dlho, ale budem musieť tím bližšie spoznať. Mužstvo na stred tabuľky tu ale je.Samozrejme do zápasu s Jabloncom sa toho veľa stihnúť nedá, máme tri tréningy. Zameriame sa na organizáciu hry, “ vyhlásil.

Jihlava má po šiestich kolách iba dva body, ale Bílek už zažil v úlohe trénera aj horšej situácii. ” Keď som prichádzal do Blšany, tak to bolo horšie, pretože tam boli dva body po 12 kolách a nakoniec sme to rovnako zachránili. Tu tá situácia nie je tak kritická. Verím, že to tu dokážeme zdvihnúť. Snáď rýchlo zabodujeme a dostaneme sa zo zostupujúcich vôd, to je môj najbližší cieľ, “ povedal päťdesiatjedenročný kouč.